Bartłomiej Romanek

Bartłomiej Romanek

Najlepsze technologie, to sprawdzone technologie!

E-mail LinkedIn

Najnowszy wpis na blogu

Automatyzacja zadań związanych z developmentem dzięki git hooks

Dzisiaj o ciekawym mechanizmie wbudowanym bezpośrednio w gita – git hooks. Jest to mechanizm pozwalający na wykonywanie określonych, oskryptowanych wcześniej zadań podczas wykonywania podstawowych operacji występujących w tym systemie kontroli wersji. Możemy wykonywać automatyczne akcje np. przed stworzeniem commita albo wypchnięciem zmian na serwer....
Czytaj całość Zobacz wszystkie wpisy

Ciekawe strony i narzędzia

DevHumorGTmetrixObservatoryWebPageTest

Moje konta w innych serwisach

BitbucketFilmwebLinkedInGitHubGitLab

Moje obecne zainteresowania

AdTech

CI

CSS

DI

ESI

HTML

JavaScript

Laravel

Less.js

MySQL

MVC

OOP

PHP

PHPUnit

Smarty

TypeScript

Kilka słów o mnie

Cześć! Mam na imię Bartek i jestem programistą z ponad trzyletnim stażem. Mam doświadczenie z produktami dotykającymi branży Assets Management, Human Resources oraz AdTech. Obecnie pracuję jako Back-end Developer. Na co dzień programuję w języku PHP oraz JavaScript i uważam, że to najlepsze języki na świecie 😏. Moja praca jest moją pasją, dlatego z przyjemnością chodzę na meetupy i konferencje branżowe, aby być na bieżąco z obecnymi trendami. Jednym z moich obecnych zainteresowań jest projektowanie oraz zarządzanie architekturą aplikacji. Tworzenie dobrego, spełniającego oczekiwania techniczne i biznesowe oprogramowania jest dla mnie bardzo ważne, dlatego przeszedłem certyfikację ISTQB na testera manualnego.

Aspekty oprogramowania, które są dla mnie ważne

  • Bezpieczeństwo - w dobie powszechnego dostępu do Internetu oraz faktu, że praktycznie każda maszyna jest do niego podłączona, bezpieczeństwo musi być priorytetem podczas wytwarzania oprogramowania. Moim zdaniem należy stosować daleko idący tzw. whitelisting i pozwalać tylko na to, co jest oczekiwanym zachowaniem oprogramowania. Zobacz ocenę witryny rombarte.pl w Mozilla Observatory.
  • Wydajność - szybkość witryny ma diametralny wpływ na komfort przeglądania strony przez użytkownika. Jest to tak ważny aspekt, że Google pozycjonuje wyżej witryny, które są bardziej responsywne. Ważne jest, aby stale optymalizować wydajność - ma to ogromne znaczenie w aplikacjach webowych, gdzie liczba użytkowników stale się zwiększa, a same serwisy rozbudowują. Zobacz ocenę witryny rombarte.pl w WebPageTest.
Kliknij w Pajacyk.pl